Akurate DSM   Model 2019

Akurate DSM jest przedstawicielem nowego typu źródeł Linn’a – DSM. Pierwsze dwie litery są bardzo dobrze znane, Digital Stream (ang. cyfrowy strumień). M dodaje: Multimedia, Multi-source, Multi-user, Multi-room oraz Movies. Akurate DSM łączy w sobie odtwarzacz strumieniowy, przetwornik D/A oraz przedwzmacniacz stereofoniczny. Wyjątkowe urządzenie dla wszystkich miłośników muzyki.

Multimedia
Świetny system powinien pozwalać na odtworzenie tego na co tylko mamy ochotę. Muzyka, filmy, gry, radio, wszystko. Powinien być tak prosty w obsłudze jak to tylko możliwe i brzmiący taka by każda chwila z muzyką sprawiała radość. Korzystaj ze swojej kolekcji muzycznej – bez względu na to gdzie jest przechowywana. Odtwarzaj pliki kupione przez Internet, zgrane płyt CD oraz stacje radiowe z całego świata. Zobacz co wyjątkowy system muzyczny może zrobić dla Ciebie. Możemy sprawić, że wszystko czego słuchasz zabrzmi lepiej.

Multisource
Do wyboru mamy klasyczne wejścia analogowe, wejścia cyfrowe, możliwość strumieniowania muzyki z komputera oraz smartphonów. DSM może odbierać strumienie Songcast oraz AirPlay aby odtworzyć sygnały audio z urządzeń przenośnych Apple. Ważna informacja dla miłośników płyt winylowych – DSM zawiera świetny moduł przedwzmacniacza gramofonowego.

Multiroom
Dowolony sygnał analogowy lub cyfrowy ze źródła podłączonego do DSM’a może zostać wysłany do innych urządzeń Linn’a w domu dzięki technologii Songcast. Każdy DS może odbierać sygnał audio z DSM’a, bez względu na jego rodzaj. Linn wykorzystuje sieć komputerową jako nośnik informacji, co zapewnia odporność na zakłócenia oraz brak problemów z synchronizacją wielu pomieszczeń jednocześnie.

Multiuser
Zamiast korzystać z portów USB lub Firewire, sygnał audio z komputera Apple lub PC może zostać wysłany bezprzewodowo za pomocą sieci komputerowej. Na komputerze wystarczy zainstalować darmowy program Linn Songcast, który umożliwi pracę wybranego odtwarzacza, tak jakby był kartą dźwiękową w naszym komputerze. Możemy strumieniować każdy sygnał audio, z aplikacji muzycznych, filmów lub gier.

Movies
Wejścia HDMI 2.0 umożliwiają podłączenie nowoczesnych źródeł audio/video, takich jak tuner telewizji satelitarnej, konsola do gier lub odtwarzacz Blu-Ray w jakości Ultra HD. Sygnał audio zostanie przechwycony przez DSM’a i zajmie się on jego konwersją do domeny analogowej. Jakość przetworników oraz układów audio użytych w Akurate DSM gwaratuje, że możemy poprawić jakość z każdego źródła. Jeśli posiadają Państwo w salonie system kina domowego, Akurate może przejąć nad nim kontrolę, umożliwiając regulację głośności wszystkich kanałów oraz wyjątkowo proste sterowanie całością, np. przez iPad’a.

Exakt Ready
Nowa generacja źródeł strumieniowych Linn DSM umożliwia rozbudowę systemu do referencyjnego system Exakt, który pozwala na bezstratny przesył sygnału cyfrowego aż do kompatybilnych kolumn Akurate lub Klimax, dzięki czemu możemy uzyskać jeszcze lepsze brzmienie niż z tradycyjnych systemów aktywnych. Dodatkowo dzięki technologii Exakt możemy dostroić nasz system do indywidudalnych warunków akustycznych naszego pokoju. Aby wszystko brzmiało lepiej.Dostępny w salonach:

Cena: 39 900 PLN
Akurate DSM

 • Odtwarzacz strumieniowy Linn DSM
 • Tuner radia internetowego - dostęp do muzyki z całego świata
 • Dostęp do serwisu Tidal, oferującego bezstratny streaming muzyki
 • Odtwarzanie muzyki z dowolnego komputera dzięki funkcji Songcast
 • Bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń Apple - AirPlay
 • Wbudowana optymalizacja akustyki SPACE
 • 14 wejść dla zewnętrznych źródeł, w tym HDMI 2.0 oraz XLR
 • Wbudowany procesor cyfrowego systemu Linn Exakt
 • Przedwzmacniacz z analogową regulacją głośności
 • Przedwzmacniacz gramofonowy MC (z opcją MM)
 • Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy w klasie A
 • Zaawansowane sekcja cyfrowa z master-clockiem
 • Dedykowany procesor audio DSP oraz upsampler
 • Wyjścia analogowe XLR oraz RCA - dwa komplety
 • Wyjścia Exakt-Link dla kompatybilnych kolumn cyfrowych
 • Możliwość integracji z systemami kina domowego
 • Cieżka, aluminiowa obudowa ekranująca tor audio
 • Zaawansowany zasilacz 5. generacji Linn Dynamik


Specyfikacja

Kompatybilne formaty plików:
kompresji bezstratnej - FLAC, ALAC
kompresji stratnej - MP3, WMA, OGG
nieskompresowane - WAV, AIFF
Obsługa plików do 192 kHz / 24 bit

Wejścia audio:
2x Analogowe RCA (dwie pary)
      w tym phono-stage dla wkładek MC (lub MM)
      z możliwością zamiany na wejście liniowe
1x Analogowe XLR (para)
3x Cyfrowe elektryczne (Coaxial)
3x Cyfrowe optyczne (Toslink)
1x Mini-Jack na przednim panelu
4x HDMI (w tym DSD PCM)

Wyjścia audio:
2x Analogowe RCA (dwie pary)
1x Analogowe XLR (para)
1x Cyfrowe elektryczne (Coaxial)
1x Cyfrowe optyczne (Toslink)
4x Cyfrowe Exakt-Link (RJ45)
1x Mini-Jack na przednim panelu
1x HDMI audio + video

Wymiary urządzenia:
Szerokość: 380 mm
Głębokość: 380 mm
Wysokość: 91 mm
Waga: 5,7 kg

Dodatkowe informacje:
POBIERZ


Akurate Exakt DSM
Akurate dostępny jest również w wersji Exakt DSM pozbawionej układów D/A, do współpracy z systemem głośników lub zwrotnic aktywnych Linn Exakt.